UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW
100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości, jak co roku w naszej szkole, zorganizowaliśmy szereg wydarzeń upamiętniających to szczególne dla narodu polskiego wydarzenie. A że w bieżącym roku rocznica jest szczególna, bo okrągła, więcej setna, to społeczność naszej placówki w szczególny sposób upamiętnić ją postanowiła.
Już od początku listopada wszystkie pracownie klasowe przybrały patriotyczny, biało – czerwony wystrój związany z rocznicą. Dekoracje pracowni wykonywały dzieci samodzielnie, bądź w młodszych klasach pod kierunkiem wychowawców.
Na korytarzu szkolnym, jak co roku ukazała się wystawa wybranych prac uczniowskich upamiętniających wydarzenia sprzed stu lat.

Uczniowie naszej szkoły jako jedyni w mieście wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do hymnu” wykonując pod okiem komisji a`capella hymn państwowy oraz inne pieśni hymniczne (m. in. „Rotę”). Relacja z uroczystości konkursowej zamieszczona została w lokalnych mediach.

W dniu 8 listopada ubrani na galowo uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej wspomniane święto, będąc tradycyjnie aktywnymi jej uczestnikami.

9 listopada o godzinie 11. 11 szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN „Rekord dla niepodległej” wykonując Hymn Państwowy.

W listopadzie również rozstrzygnięte zostaną patriotyczne konkursy szkolne specjalnie na tę wyjątkową okazję przygotowane przez nauczycieli naszej placówki:

Konkurs polonistyczny na wiersz upamiętniający stulecie odzyskania niepodległości.
Konkurs plastyczno–historyczny „Ojcowie niepodległości”.
Konkurs plastyczny „Kokarda narodowa – stulecie niepodległości”.
Konkurs informatyczno–plastyczny „Stulecie niepodległości – LOGO”.
Konkurs plastyczno–historyczny „Stulecie niepodległości”.
Konkurs informatyczny „Stulecie niepodległej”

Konkursy spotkały się z szerokim zainteresowaniem uczniów owocując bardzo dużą liczbą prac (prognozowana liczba prac około 100).

W związku z tak wielkim zainteresowaniem rozstrzygnięcie konkursów przewidziane jest w drugiej połowie listopada, a wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas specjalnego apelu szkolnego na forum ogólnoszkolnym.