Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
w roku szkolnym 2018/2019

W tym roku już po raz kolejny biblioteka szkolna obchodzić będzie swoje święto przez cały miesiąc. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku.

W związku z tym biblioteka zorganizowała wiele atrakcji, m.in.

Akcja: „Podaruj książkę bibliotece” Wszyscy chętni będą mogli w ten sposób podzielić się z innymi dobrą książką, a tym samym sprawić bibliotece prezent. Do tej akcji zapraszam uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

„Magiczny czar książek”– czytanie ulubionych utworów uczniom klas pierwszych.(czytać będą uczniowie klasy VIb).
Do akcji włączy się także p. Dyrektor.

„Jesienny kiermasz taniej i dobrej książki” – książki pochodzą z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

Warto mnie przeczytać – wpisujemy tytuł i autora ulubionej książki.

Dla wszystkich uczniów kl. 0 – VIII „Szklana kula” – wszyscy chętni i odważni będą mogli wylosować zagadkę lub pytanie z różnorodnych dziedzin, a każda prawidłowa odpowiedź będzie nagrodzona słodkim upominkiem.
Od 15 do 18 października „Szklana kula” dla uczniów klas 0 – III
Od 22 do 25 października „Szklana kula” dla uczniów klas IV – VIII

„Bajeczna dyskoteka” – na dyskotekę zaproszeni zostaną wszyscy uczniowie, pod warunkiem przebrania się za postaci z różnych książek.

Akcja „Słodkie wypożyczenia” wszyscy uczniowie wypożyczający z biblioteki szkolnej książkę w październiku zostaną poczęstowani słodyczami.

Konkursy czytelnicze:

„Fajną książkę wczoraj przeczytałem” – konkurs ze znajomości wybranej książki -organizowany dla klasy IV – VIII ( J.Flanagan „Zwiadowcy”).

„Z książką za pan brat” – konkurs organizowany dla klasy IV.

„Książka – to mój przyjaciel” (zagadki literackie) – konkurs organizowany dla klasy I – III.

„Przysłowie prawdę ci powie ” – konkurs ze znajomości przysłów dla uczniów kl. VI.

Konkursy plastyczne:

„Bohaterowie legend polskich” lub „Fantastyczna postać” – postać z książki o tematyce fantastycznej – konkurs organizowany dla klasy I – III.

„Moja ilustracja do bajki” – konkurs organizowany dla klasy 0 – I.

„Postać z książki, którą uważam za najciekawszą” – praca plastyczna z plasteliny – konkurs organizowany dla klasy 0 – III.

Konkursy literackie:

Wiersz, fraszka, opowiadanie lub piosenka o bibliotece – konkurs organizowany dla klas VI – VIII.

Biblioteka szkolna zaprasza do wspólnego świętowania wszystkich uczniów!