Harmonogram obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w roku szkolnym 2019/2020

W tym roku już po raz kolejny biblioteka szkolna obchodzić będzie swoje święto przez cały miesiąc. Zostało ono ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku.
W związku z tym biblioteka zorganizowała wiele atrakcji, m.in.

Akcje:

• W październiku szczególnie uważnie śledzone będzie czytelnictwo uczniów ze wszystkich klas, aby odnaleźć

NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA NASZEJ SZKOŁY.

• „Książkowa Lista Przebojów”. W ramach tej akcji, każdy będzie mógł zagłosować na najukochańszą książkę. Pod koniec października będą zliczone głosy.
  • PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE” – Wszyscy chętni będą mogli w ten sposób podzielić sięz innymi dobrą książką, a tym samym sprawić bibliotece prezent. Do tej akcji zapraszam uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
  • „MAGICZNY CZAR KSIĄŻEK”– czytanie ulubionych utworów uczniom klas młodszych.(Legendy polskie dla klas I, Bajki i baśnie klasy zerowe)
  • „SZKLANA KULA” a w niej pytanie z zakresu literatury (kto jest autorem lub z jakiej lektury jest to cytat i inne pytania). Za prawidłową odpowiedź słodki upominek. W zabawie będą brali uczniowie ze wszystkich klas.
  • Słodki poczęstunek za wypożyczenie książki w październiku.
  • BAŚNIOWA DYSKOTEKA
  • „JEDEN Z DZIESIĘCIU” – pytania dotyczą książek dla dzieci i młodzieży. (Zwycięzcą zostanie ten uczeń, który  wygra finał)

Konkursy czytelnicze:

• Przysłowie prawdę ci powie (kl. V – VI)
  • „Książka, to mój przyjaciel”(dwa etapy)kl. III
  • „Zostań bibliotecznym omnibusem” – kl. II
  • „Z książką za pan brat” – kl. IV
  • „Czy dobrze znasz te lektury” – kl. I

Konkursy literackie:

• „Najbardziej fascynująca książka”– recenzja lub list do przyjaciela (kl. V – VIII)
  • „A gdyby ta opowieść zakończyła się właśnie tak? – redaguję nowe zaskakujące zakończenie wybranej książki”
  • Co by się stało, gdyby zniknęły wszystkie książki?

Konkursy plastyczne:

• Bajkowe zwierzątko – kl. O- II