Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego

Dnia 02.04. 2019r. w szkole odbył się konkurs recytatorski. Przesłuchania odbyły się w pięciu grupach wiekowych.
Tematy konkursu:
„Kto Ty jesteś? Polak mały”- dla uczniów klas O – IV
„Ojczyzna w poezji”- dla uczniów klas V-VIII

Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci
i promowanie talentów.
W tegorocznym konkursie brało udział 35 uczniów, wśród nich przedszkolaki, którzy zachęcani gorącymi brawami pięknie deklamowali przygotowane wiersze o tematyce patriotycznej.Występy młodych artystów oceniała komisja konkursowa.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kl. 0

I miejsce: Paweł Syta, Maja Adamczyk, Oliwia Deja, Franciszek Traczyk
II miejsce: Magdalena Kowalczyk, Amelia Kroczak
III miejsce: Nina Dorocińska

Kl. I – II

I miejsce: Klara Wilkowska, Marcel Strzelak
II miejsce: Szymon Nachyła, Krystyna Krzyżanowska
III miejsce: Kinga Sikorska, Hanna Kobacka, Piotr Dorociński

Kl. III – IV

I miejsce: Nadia Korneta, Adam Jerz
II miejsce: Maria Łobodzińska, Tymon Pietrzak
III miejsce: Julia Napora, Anastazja Czerniawska

Kl.V – VI

I miejsce: Dominika Chudoń, Adrian Kobacki
II miejsce: Miłosz Wlazłowski, Hanna Jamka
III miejsce: Aleksandra Syta

Kl. VII – VIII

I miejsce: Pola Nadgrodkiewicz

Na specjalnie wyróżnienie zasłużył uczeń kl. IIa Marek Fosiewicz, który wyrecytował wiersz własnego autorstwa.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Pozostali uczestnicy konkursu za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.