Uroczysta akademia z okazji świąt majowych

W dniu 4 maja 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona świętom majowym. W uroczyście przystrojonej na tą okazję Sali gimnastycznej uczniowie podczas akademii wysłuchali informacji dotyczących święta pracy, święta flagi oraz konstytucji 3-go maja. Cała społeczność szkolna uczciła święta odśpiewaniem patriotycznych pieśni pod przewodnictwem szkolnego chóru, kierowanego przez pana Konrada Przerwę. Po szkole rozległy się słowa „Poloneza 3-go maja” czy „Krakowiaka Kościuszki”. Na Sali można było podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły w celu upamiętnienia obchodzonych świąt. Historyczną wycieczkę po tamtych czasach zakończyło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego naszej szkoły. Społeczność I SSP w Radomiu po raz koleiny pokazała, że święta państwowe są bliskie sercu każdego ucznia naszej szkoły. Korytarze szkolne zostały udekorowane pracami o charakterze patriotycznym, a członkowie społeczności w celu podkreślenia wagi uroczystości przybrali swe odświętne stroje kokardami narodowymi.
Wszystkim zaangażowanym w organizację akademii oraz jej uczestnikom serdecznie gratulujemy, godnej naśladowania postawy i dziękujemy.

Z historycznym pozdrowieniem
organizatorzy.