Wycieczka do magicznego miasta piernika i legend – Torunia

Nasi uczniowie klas IV-VIII mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić urokliwe miasto Toruń. Spacerując, wypełnionymi zapachem świeżo upieczonych pierników uliczkami miasta, mieliśmy okazję podziwiać piękne kamienice o niezwykłej architekturze, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Przechodząc przez Starówkę, przenieśliśmy się w czasie, by poczuć ducha średniowiecznego Torunia.
Jednym z absolutnych punktów kulminacyjnych naszej wycieczki było odwiedzenie Żywego Muzeum Piernika. To miejsce, to nie tylko przystanek dla miłośników słodkości, ale również niezwykła lekcja historii i tradycji wypieku piernika. Przewodnicy opowiedzieli nam o historii tego słodkiego specjału i tradycyjnych metodach jego przygotowywania. A co najważniejsze, mieliśmy okazję sami wziąć udział w procesie wytwarzania pierników, co okazało się być niezwykłą frajdą dla wszystkich uczestników.
W trakcie naszej wycieczki odwiedziliśmy również Dom Legend Toruńskich. To miejsce kryje wiele tajemnic i opowieści o bohaterach, którzy kształtowali historię miasta. Z fascynacją słuchaliśmy opowieści przewodników o mieszkańcach Torunia, ich życiu i dokonaniach. To miejsce sprawiło, że Toruń stał się dla nas jeszcze bardziej magiczny.
Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do toruńskiego Obserwatorium Astronomicznego. To niezapomniane doświadczenie dla miłośników nauki i gwiazd. Mieliśmy okazję przyjrzeć się potężnym radioteleskopom i dowiedzieć się więcej o tajemnicach kosmosu. To było niezwykłe zakończenie naszej podróży, które pozostawiło nas z głowami pełnymi gwiazd.
Wycieczka do Torunia była nie tylko okazją do odkrywania piękna tego miasta, ale także do nauki i zabawy. Dla naszych uczniów to niezapomniana przygoda, która na pewno zostanie w ich wspomnieniach na długo.